Розповсюдження

I.  З метою забезпечення найширшого розповсюдження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES, як перший крок, було розроблено Стратегію розповсюдження результатів проекту.

 

II. В ході виконання проекту були розроблені та надруковані Буклет, плакат і банер, присвячені досягненням консорціуму проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS).

 

Представники польських та українських ВНЗ – партнерів за проектом QANTUS взяли участь у методичній конференції «Охорона довкілля в природничих науках»

 

6-8 вересня 2016 р. в Ягеллонському університеті (м. Краків, Польща), в контексті реалізації програми заходів щодо розповсюдження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів», представники польських та українських ВНЗ – партнерів за проектом QANTUS взяли участь у роботі XXIV Польської національної методичної конференції «Охорона довкілля в природничих науках».

Професор Стефан Ігнар з Варшавського університету наук про життя (SGGW), координатор проекту QANTUS, розповів присутнім про роль міжнародних проектів у розвитку навчання в галузі охорони довкілля, на основі досвіду кафедри гідротехніки SGGW та хімічного факультету Ягеллонського університету.

Професор Марек Франкович (Ягеллонський університет) виступив із доповіддю щодо значення екологічних навичок для сталого розвитку університету та реалізації міжнародних проектів у цьому напрямі.

Проф. Вадим Захарченко, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Одеська морська академія», національний координатор проекту QANTUS від України, розповів про розробку та перспективи впровадження рамки кваліфікацій в галузі екології та охорони довкілля в українських університетах (Презентація).

Доповідь, присвячену огляду стану та перспектив розвитку професійної вищої екологічної освіти в Україні, представили професор Сергій Степаненко, ректор Одеського державного екологічного університету, та Олег Шаблій, начальник відділу міжнародних зв’язків Університету.

Крім того, українська делегація провела зустрічі з керівництвом Ягеллонського університету та Університету прикладних наук у м. Тарнів, в ході яких обговорювалися плани щодо розвитку українсько-польських двосторонніх відносин з метою подальшої розробки спільних навчальних програм, наукових досліджень та організаційного співробітництва.

Семінар-Helpdesk для команд-виконавців проектів Темпус IV (м. Київ, Україна) 16 листопада 2016 року

 

16 листопада 2016 року в рамках Національного тижня програми Еразмус+ в Україні, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Міністерство освіти і науки України, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) у співпраці з Представництвом ЄС в Україні та організаційної підтримки Національного університету Києво-Могилянської академії, провели Cемінар-HelpDesk для українських команд-виконавців проектів Темпус IV.

Під час семінару виконавці проектів отримали інформацію з перших вуст – від Джулії Моро та Ани Рамон, проектних менеджерів ЕАСЕА-Брюссель, щодо підготовки фінансової звітності для подання до ЕАСЕА документації з відповідними підтверджуючими та супровідними документами. Учасники мали можливість обмінятись досвідом, отримати відповіді на запитання щодо особливостей роботи з документами, проведення аудиту тощо.

У заході взяли участь: національний координатор Темпус-проекту QANTUS проф. В. Захарченко (Національний університет «Одеська морська академія») та О. Шаблій (Одеський державний екологічний університет).

Презентація: Ana Ramon de la Cruz and Giulia Moro. Tempus IV. Financial Reporting.

Програма.

Семінар «Розбудова потенціалу вищої освіти в Структурних проектах Темпус та Еразмус+: актуальні результати» (м. Київ, Україна) 17 листопада 2016 року

 

17 листопада 2016 року в рамках Національного тижня програми Еразмус+ в Україні, у Міністерстві освіти і науки України відбувся щорічний семінар «Розбудова потенціалу вищої освіти в Структурних проектах Програм ЄС ТЕМПУС та ЕРАЗМУС+: актуальні результати» (23 проекти, 2010-2019 рр.), ініційований Міністерством освіти і науки України та проведений у співпраці з Національним Еразмус+ офісом в Україні, Національною командою експертів ЄС з реформування вищої освіти та за підтримки Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА, Брюссель).

Мета заходу: презентація актуальних результатів Структурних проектів щодо розвитку потенціалу вищої освіти представниками вищих навчальних закладів України Міністерству освіти і науки України, Виконавчому агентству та Національному Еразмус+ офісу в Україні, а також обговорення питань щодо запровадження цих результатів на національному рівні за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЕРАЗМУС+.

Проф. В. Захарченко, Національний координатор проекту QANTUS, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, взяв участь у заході та презентував актуальні результати проекту QANTUS, а також взяв участь у експертному обговоренні результатів інших структурних проектів.

Також у заході взяв участь О. Шаблій (Одеський державний екологічний університет).

Програма.

Заходи із розповсюдження результатів проекту, здійснювані Одеським державним екологічним університетом

Екологічний дайджест розроблено в якості некомерційної ініціативи Одеського державного екологічного університету в контексті проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) для забезпечення сталого розвитку суспільства та особистості шляхом гармонізації відносин між людством і природою, а також для оптимізації процесу навчання через отримання, збереження, синтез і поширення знань про навколишнє середовище.

12-14 листопада 2015 року представники Одеського державного екологічного університету взяли участь у ХХVІІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2015» та виставці закордонних навчальних закладів «EducationAbroad».  Виставка проходила у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва “Український дім” (Київ, вул. Хрещатик, 2).

Захід організовано Товариством «Знання» України за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України. На сьогоднішній день виставка є найбільшим заходом в Україні, що присвячений вищій освіті в Україні та за кордоном та надає змогу всім бажаючим ознайомитися з пропозиціями у сфері освітніх послуг в Україні. На цьогорічній виставці були представлені 64 ВНЗ України, 18 міжнародних організацій та освітніх агенцій, 39 іноземних освітніх закладів із Франції, Польщі, Чехії, Литви, Латвії, Словаччини та ін.

В урочистому відкритті заходу взяли участь: заступник міністра освіти і науки України Андрій Гевко, який також зачитав привітання учасникам та гостям виставки від міністра освіти і науки України Сергія Квіта, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, представники посольств Франції, Туркменістану, Судану, Палестини, Ізраїлю, голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець.

Крім індивідуальних консультацій і особистих зустрічей, відвідувачі мали можливість прослухати тематичні семінари та презентації представників освітніх концернів, коледжів, підготовчих програм і університетів. Учасники від ОДЕКУ О.Ю. Салабаш і Л.О. Попова ознайомили відвідувачів Виставки із презентацією щодо виконуваної діяльності та основних досягнень Університету й консорціуму в рамках проекту TEMPUS QANTUS.

ОДЕКУ нагороджено гран-прі в номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки».

Детальнішу інформацію про виставку можна знайти на офіційних веб-ресурсах: www.osvitainfo.com.ua та www.edu-abroad.com.ua     

14-16 квітня 2016 року в м. Київ, у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул. Хрещатик, 2) Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Товариством “Знання” України було проведено ХХІХ Міжнародну спеціалізовану виставку «Освіта та кар’єра – 2016»

Експозицію Одеського державного екологічного університету на виставці представляли О.В. Шаблій, начальник відділу міжнародного співробітництва та О.Ю. Салабаш, секретар відділу. Серед інших експонатів на стенді ОДЕКУ відвідувачі мали можливість ознайомитись із плакатом, який відображає основні завдання проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів», склад консорціуму, навчальні візити українських освітян до партнерських ВНЗ у країнах ЄС, а також найважливіші досягнення міжнародного колективу у спільному виконанні завдань проекту.

За підсумками конкурсів виставки у відповідних номінаціях, експертне журі нагородило ОДЕКУ гран-прі в номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки», а також почесним званням «Лідер міжнародної діяльності».

Крім того, співробітниками ОДЕКУ розроблено інформаційний буклет за проектом 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів».

25-27 жовтня 2016 року Одеський державний екологічний університет презентував досягнення за проектом TEMPUS QANTUS на Восьмому міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» та IV Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів «World Edu», що проводилися Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Компанією «Виставковий Світ» в м. Київ, у Київському Палаці дітей та юнацтва.

«Інноватика в сучасній освіті» – єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення галузі освіти. Цього року Форум зібрав 86 освітніх закладів та організацій з України та 18 навчальних закладів, освітніх агенцій та представництв з Болгарії, Великої Британії, Греції, Канади, Польщі, Словенії, США, Франції.

Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Катерина Гусєва та Лідія Попова. Відвідувачам виставки демонструвалися презентації, буклет і банер, присвячені досягненням консорціуму проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) за програмою TEMPUS IV.

За підсумками Форуму ОДЕКУ нагороджено Дипломом лауреата конкурсу І ступеня в номінації «Інновації з інтенсифікації міжнародного співробітництва у сфері освіти, науки, культури» та Дипломом за активну участь в інноваційній освітній діяльності. Ректор Сергій Миколайович Степаненко нагороджений Подякою за впровадження інноваційних технологій для підвищення якості освітнього процесу.

17 – 19 листопада 2016 року в м. Київ, у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулась ХХХ Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – День Студента 2016», організована Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Товариством “Знання” України.

На сьогоднішній день виставка є найбільшим заходом в Україні, що присвячений вищій освіті в Україні та за кордоном та надає змогу всім бажаючим отримати інформацію безпосередньо від представників ВНЗ.

Експозицію Одеського державного екологічного університету представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків А.А. Гамаюн та М.І. Коритнюк.

Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитися із флаером, презентаціями та банером, що відображали роль Університету та досягнення міжнародного колективу у спільному виконанні завдань проектів Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS), за програмою TEMPUS IV.

За підсумками конкурсів виставки у відповідних номінаціях, ОДЕКУ нагороджено гран-прі в номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки».

Одеський державний екологічний університет було представлено на Восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», що була проведена 16-18 березня 2017 року в м. Київ, у Київському Палаці дітей та юнацтва. Спів-організаторами виставки виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України та Компанія «Виставковий Світ».

Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій та Артем Гамаюн. Крім стенду, присвяченому діяльності Університету, та профорієнтаційних матеріалів, відвідувачам виставки демонструвалися презентації і плакат щодо освітньої та міжнародної діяльності ОДЕКУ, а також банер, що відображає роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) за програмою TEMPUS IV.

На урочистому відкритті виставки ОДЕКУ було нагороджено почесною відзнакою і дипломом «Гран-прі. Лідер міжнародної діяльності», дипломом «Сертифікат якості наукових публікацій» та дипломом «За активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти». Також, почесною грамотою «За плідну працю та активну організаторську діяльність із модернізації національної системи освіти» нагороджений ректор ОДЕКУ, Сергій Миколайович Степаненко.

Одеський державний екологічний університет був представлений на XXXI міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра – 2017», яка відбулась 6-8 квітня 2017 року у Києві у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій, Інна Хоменко та Лідія Попова. Крім стенду, присвяченому діяльності Університету, та профорієнтаційних матеріалів, відвідувачам виставки демонструвалися презентації щодо освітньої та міжнародної діяльності ОДЕКУ, а також банер, який відображає роль та досягнення Університету у виконанні міжнародного проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS).

За підсумками конкурсів виставки Одеський державний екологічний університет був нагороджений Гран-прі у номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» та отримав Почесне звання «Лідер міжнародної діяльності».

24-26 жовтня 2017 р. Одеський державний екологічний університет було представлено на Дев’ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» в м. Київ, у Палаці дітей та юнацтва.

Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій, Лідія Попова та Єлизавета Сосмій. Відвідувачам виставки було продемонстровано банери, які відображають роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за програмою TEMPUS IV, який знаходиться на завершальній стадії виконання.

Крім того, у перший день виставки, в конференц-залі виставки №2 було проведено презентацію ОДЕКУ на тему «Упровадження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» (автори: Степаненко С.М., Сафранов Т.А., Польовий А.М., Шаблій О.В.).

За підсумками виставки ОДЕКУ нагороджено Золотою медаллю в номінації «Інновації в діяльності вищого навчального закладу з інтернаціоналізації вищої освіти» та Дипломом за активну інноваційну діяльність у підвищенні якості навчально-виховного процесу. Ректор С.М. Степаненко нагороджений Подякою за активну організаторську діяльність із упровадження інновацій у оновлення змісту освіти.

Заходи із розповсюдження результатів проекту, здійснювані Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна

 

22 квітня 2014 року на екологічному факультеті відбувся Інформаційно-методичний семінар за проектом Темпус «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах – QANTUS». У заході прийняли участь викладачі екологічного факультету. На семінарі у дружній атмосфері присутні мали можність отримати інформацію про проект, його мету, завдання, заплановану діяльність та очікувані результати, послухати про результати першої координаційної зустрічі, а також ознайомитися із презентацією українського координатора проекту Захарченко В.М., присвяченою перспективам впровадження національної рами кваліфікації. На семінарі були представлені наступні презентації:

Надалі в ході виконання проекту планується організовувати подібні заходи на регулярній основі.

9 жовтня 2014 року на екологічному факультеті відбувся семінар «Європейський досвід організації навчального процесу на прикладі Університету природних ресурсів та наук про життя (Австрія) та Університету Ллейди (Іспанія)».

Із доповідями щодо отриманого досвіду в рамках реалізації проекту TEMPUS QANTUS (Qualifications Framework in Environmental Science at Ukrainian Universities) виступили доцент кафедри моніторингу довкілля та природокористування Максименко Надія Василівна та доцент кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти Уткіна Катерина Богданівна Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Семінар проходив у форматі веб – конференції, що надало можливість згуртувати навколо проблеми організації навчального процесу у галузі наук про навколишнє середовище зацікавлених фахівців із провідних вишів України. Всього у роботі семінару взяло участь 25 учасників, що представляли Полтавський національний технічний університет імені Ю.Кондратюка, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м.Луцьк), Харківський національний університет міського господарства імeні А. Н. Бекетова, Харківський національний університет ім. Г. С. Сковороди, Харківський національний університет будівництва та архітектури, Харківський національний автомобільно-дорожній університет.

25 березня 2015 року на базі екологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулась робоча зустріч за проектом “Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах (Qualifications Framework in Environmental Science at Ukrainian Universities – QANTUS) ” програми TEMPUS.
У нараді прийняли участь ректор Одеського державного екологічного університету, професор, доктор фізико-мтематичних наук Степаненко Сергій Миколайович, декан екологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доцент, кандидат географічних наук Тітенко Ганна Валеріївна, в.о. завідувача кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти, професор, доктор географічних наук Некос Алла Наумівна, в. о. завідувача кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доцент, кандидат географічних наук Максименко Надія Василівна.
Було обговорено наступні питання:
  • практичні аспекти галузевої рамки кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування;
  • практичні кроки зі створення навчальних центрів в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна та Одеському державному екологічному університеті для підвищення кваліфікації викладачів екологічних дисциплін ВНЗ України;
  • аналіз проблемних питань зі створення та впровадження навчальних курсів та навчальних програм, сумісних з рамкою кваліфікації у сфері екології охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування;
  • узгодження пріоритетних питань на чергову координаційну нараду за проектом “Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах (Qualifications Framework in Environmental Science at Ukrainian Universities – QANTUS) “.

Заходи із розповсюдження результатів проекту, здійснювані Національним університетом «Одеська морська академія»

 

Конференція «Кваліфікація для ринку праці. Галузеві рамки кваліфікацій як нові засоби управління компетенціями» 23-24 квітня 2015 року (м. Варшава, Республіка Польща)

 

Конференція на тему «Кваліфікація для ринку праці. Галузеві рамки кваліфікацій як нові засоби управління компетенціями» пройшла 23-24 квітня 2015 року у м. Варшава, Республіка Польща.

Учасники проекту TEMPUS QANTUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» проф. В.М. Захарченко (Одеська національна морська академія), проф. С.М. Степаненко (Одеський державний екологічний університет) та А.В. Рибалко (Міністерство освіти і науки України) взяли участь в конференції. На конференції було представлено доповідь на тему: «Проект QANTUS: галузева рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в контексті розвитку системи кваліфікацій в Україні».

Протягом конференції учасники проекту обмінялись думками і досвідом в області розробки і впровадження інструментів, які використовуються для відповідності кваліфікацій потребам ринку праці.

Контекст конференції забезпечується галузевими кваліфікаційних рамок, створених для різних секторів в країнах по всьому світу. Галузеві рамки кваліфікацій повинні сприяти розробці більш адекватних освітніх програм для ринку праці, що має підвищити прозорість і можливість порівнювати кваліфікації робітників.

Семінар «Розбудова потенціалу вищої освіти в проектах Структурних заходів: актуальні результати» 20 листопада 2015 року (м. Київ, Україна)

 

20 листопада 2015 р. Міністерство освіти і науки України, Національний Еразмус+ офіс в Україні та Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА, Брюссель) провели семінар-презентацію «Розбудова потенціалу вищої освіти в проектах Структурних заходів: актуальні результати» для учасників проектів Програми ЄС Темпус IV (2010-2016 рр.), що відбувся в Міністерстві освіти і науки України.

Мета заходу: презентація актуальних результатів проектів Програми ЄС Темпус IV – Структурні заходи щодо розвитку потенціалу вищої освіти представниками вищих навчальних закладів України, а також обговорення перспектив запровадження цих результатів на національному рівні за підтримки Міністерства освіти і науки України.

У заході взяли участь виконавці проектів Темпус із 23-х вищих навчальних закладів з усіх регіонів України, представники Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Міністерства освіти і науки України (МОНУ), Національного Еразмус+ офісу в Україні (НЕО), Національної команди експертів з реформування вищої освіти.

У заході взяв участь національний координатор проекту TEMPUS QANTUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів » проф. В.М. Захарченко (Одеська національна морська академія). В ході заходу було зроблено презентацію щодо досягнень і викликів використання та запровадження результатів проекту TEMPUS QANTUS.

Заходи учасників консорціуму за тематикою проекту

 

На базі Варшавського університету природничих наук

 

  • Університет готується до святкування 200-річчя сільськогосподарської освіти в Польщі. У травні 2016 р. виповниться 200 років з моменту створення Інституту агрономії в м. Маримонт, від якого походить Варшавський університет природничих наук. У 2015/16 навчальному році 25000 студентів почали навчання, серед них майже 8 тисяч першокурсників.
  • 23 серпня 2015 розпочалося навчання за магістерською програмою EnvEuro з екології – «Ґрунт, вода та біорізноманіття». Домашня сторінка: www.enveuro.eu. Це дворічна магістерська програма з екології, яка передбачає шість різних спеціалізацій: водні ресурси, грунтові ресурси і землекористування, екосистеми і біорізноманіття, вплив на навколишнє середовище, менеджмент навколишнього середовища та зміна клімату. Програма EnvEuro орієнтована на європейські та глобальні екологічні проблеми і їх розв’язання, і надає студентам все найкраще з екології від 4 провідних європейських університетів: Університет Копенгагену в Данії, Хоенхаймский університет в Німеччині, Шведський університет сільськогосподарських наук в Швеції та Університет природних ресурсів та природничих наук у Відні, Австрія.

 

 

На базі Одеського державного екологічного університету

 

  • В період з 16 по 18 червня 2015 р.в ОДЕКУ відбулась Міжнародна конференція молодих вчених «Економіко-екологічні проблеми сучасності у дослідженнях молодих науковців», за участю представників Бангладешу, Білорусі, Нідерландів, Швеції та США.
  • 29 – 31 липня 2015 року на базі Університету відбувся Круглий стіл «Інноваційний університет та лідерство: перспективи розвитку», що проводили  професори Т.В. Фініков, Президент міжнародного благодійного Фонду “Міжнародний фонд досліджень освітньої політики”, та Роберт Сухарський з Варшавського університету, Польща.
  • 18-20 листопада 2015 р. на базі Університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Природно-ресурсний потенціал Куяльницького та Хаджибейського лиманів, території міжлимання: сучасний стан, перспективи розвитку», за участю представників організацій-роботодавців.
  • 1 – 3 червня 2016 на базі ОДЕКУ відбулася Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Сучасний стан та якість навколишнього середовища окремих регіонів», за участю представників 8 країн (Україна, Латвія, Словаччина, Грузія, Румунія, Йорданія, Росія, Білорусь).

  

На базі Національного університету біоресурсів і природокористування України

 

  • 24 листопада 2015 на базі Університетувідбулося розширене засідання ради Асоціації працівників аграрних навчальних закладів України «Агроосвіта», яке пройшло за участю голови Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України Лілії Гриневич, першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун, директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Вячеслава Супруна. На ньому обговорили впровадження Закону України «Про вищу освіту», законопроекти «Про освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про професійну освіту», виклики і можливі наслідки їх прийняття та інші нагальні освітянські питання.
  • 9 грудня 2015 у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання, присвячені правовому забезпеченню реформ освіти України. На слуханнях виступив ректор Університету Станіслав Ніколаєнко.
  • 11 грудня 2015 Університет приймав у своїх стінах президію Академії наук вищої школи України. На її розширеному засіданні виступили Президент академії Олександр Наконечний та заступник міністра освіти і науки України, віце-президент академії Максим Стріха. Максим Віталійович підняв проблеми вітчизняної науки і освіти. Він зазначив, що на фінішну пряму вийшов новий Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність», головна ідеологія якого: від науковця через наукову установу – до наукової системи. На переконання заступника міністра, цей важливий законодавчий документ поліпшить координацію наукової діяльності.

 

На базі Львівського національного аграрного університету

 

  • У середу, 9 грудня 2015 року, відбулася перша робоча зустріч представників Студентської ради Львова з активними студентами міста щодо напрацювання критеріїв якості вищої освіти в Україні. До розробки критеріїв залучилися студенти різних вищих навчальних закладів Львова. Львівський національний аграрний університет представили студентські лідери: Олена Голіян, Ростислав Мазурак, Андрій Кріцький.

 

На базі Уманського національного університету садівництва

 

  • 19 листопада 2015 на засіданні Вченої ради факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності доктор географічних наук Сергій Сонько презентував навчальний посібник «Екологічні основи збалансованого природокористування у агросфері» (за редакцією Сергія Сонька та Надії Максименко), авторами якого є науково-педагогічні працівники кафедри: Сергій Сонько, Ольга Василенко, Олександр Дубін, Тетяна Пушкарьова, Ірина Суханова, Владислав Цигода.

  

На базі Інституту модернізації змісту освіти

 

  • 22 грудня 2015 в приміщенні Українського кризового медіа-центру (Хрещатик, 2, Український дім) відбувся прес-брифінг, організований Міністерством освіти і науки України та Інститутом модернізації змісту освіти.Під час заходу була представлена стратегія «нової школи», що є фундаментом реформи освіти, яку Уряд обрав основною реформою на 2016 рік. У заході взяли участь: Олег Дерев’янко, заступник міністра освіти і науки – керівник апарату, Наталія Вяткіна, директор Інституту модернізації змісту освіти та Марія Богуслав, керівник соціального проекту «Академія навичок».

 

На базі Одеської національної морської академії

 

  • 8 жовтня 2014 року в Одеській національній морській академії пройшов семінар з розповсюдження результатів Першого та Другого навчальних візитів в рамках проекту TEMPUS QANTUS. Семінар проводили проректор з НПР Захарченко В.М., начальник учбово-методичного відділу Бортняк В.В., доцент кафедри безпеки життєдіяльності Приходько К.О.На семінарі було представлено 3 доповіді:
    1. Система внутрішнього забезпечення якості в університетах.
    2. Національні рамки кваліфікацій та формування освітніх програм на компетентнісній основі.
    3. Впровадження Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ECTS). Визначення результатів навчання та розроблення програм курсів (навчальних дисциплін).

    На семінарі були присутні представники факультетів, навчального та навчально-методичного відділів Одеської національної морської академії, які опікуються системою забезпечення якості, розробленням та реалізацією освітніх програм та окремих курсів (навчальних дисциплін).